جهت اطلاع
مطالب و یادداشت های گوناگون
صفحات وبلاگ
نویسنده: Milad - شنبه ۱ فروردین ۱۳٩٤

نویسنده: Milad - شنبه ۱ فروردین ۱۳٩٤

سال نو مبارک

نویسنده: Milad - دوشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۱

زمانی که این متن را خواندم خیلی خسته بودم و اصلا حوصله خواندن نداشتم ولی نمیدانم چه چیز در این عنوان که آقای دکتر زیبا کلام برای نوشته اش انتخاب کرده بود مرا جلب کرد و وادار به خواندن نمود . هرچه پیش میرفتم بیشتر دلم میخواست که بدانم انتهای نوشته چه میشود ( البته در میانه راه فهمیده بودم ولی دلم نمیخواست آنرا باور کنم ) و همین شد که تا پایان آن را خواندم و دیگر هیچ !
به راستی سرنوشت فرزندان نخبه این مرز و بوم این است ؟

آ ذ ری غریب / داستانی از دکتر صادق زیباکلام

هنوز هر بار که وارد کریدورهای دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی می‌شوم و از پله‌های قدیمی که از زمان رضاشاه تا به حال خم به ابرو نیاورده‌اند بالا می‌روم، بی‌اختیار احساس می‌کنم که افضل را دومرتبه می‌بینم. احساس می‌کنم عنقریب افضل با پاهای نیمه‌فلجش در حالی که دو دستی طارمی‌ها را گرفته و دارد به سختی پایین می‌آید با من سینه‌به‌سینه خواهد شد. نمی‌دانم در چشمان نافذ این جوان ترک که از روستای کوچکی بین بناب و مراغه می‌آمد چه بود که هنوز هر وقت به او و نحوه‌ی مرگش می‌اندیشم ترسی جانکاه با آمیزه‌ای از ناامیدی و خشمی فروخورده از نظام آموزشی دانشگاهی‌مان سراپای وجودم را می‌گیرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: Milad - دوشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۱

از خداوند بخواهیم قبل از آنکه نعمتی را بر ما ارزانی دارد ظرفیت پذیرش نعمت را بما عطا نماید.

یکى از بهترین دروازه بانان فوتبال جهان دروازه بان تیم ملى اسپانیا که در رئال مادرید صاحب رکوردهاى عجیب و غریبى شده، هفته قبل کارى کرد که قلب همه انسان هاى عاطفى را لرزاند.

ظاهراً «ایکر» همراه خانواده اش براى خوردن غذا به یک رستوران رفته بود که در آنجا با یک نوجوان ۱۳ ساله که دچار نقص عضو بوده روبه رو مى شود، پسرک بیمار به محض دیدن دروازه بان افسانه اى اسپانیا به سراغ او مى رود و مى گوید:

«آقاى کاسیاس ... در روز بازى با پرتغال، تو به این خاطر موفق شدى پنالتى ها را دریافت کنى که من و بقیه دوستانم در مدرسه بچه هاى استثنایى، برایت دعا کردیم!»

ایکر کاسیاس که به سختى جلوى اشکش را مى گیرد از پسرک تشکر مى کند و نام و آدرس مدرسه را از او مى گیرد و ... فردا ظهر حوالى ظهر، ناگهان «کاسیاس بزرگ» وارد مدرسه مذکور مى شود و در میان بهت وحیرت مسئولان مدرسه - و شادى زاید الوصف شاگردان آن مدرسه - به بچه ها مى گوید:

« من آمدم اینجا تا براى دعاهایى که در حقم کردین که پنالتى را بگیرم، شخصاً از شما تشکر کنم!»

 بچه هاى مدرسه که از خوشحالى سر از پا نمى شناختند، اطراف «ایکر» حلقه مى زنند و با او عکس مى اندازند و امضا مى گیرند و ... که ناگهان یکى از بچه ها به او مى گوید:

« آقاى کاسیاس تومیتونى پنالتى مرا هم بگیرى؟»

 ایکر نیز بلافاصله از داخل ماشینش لباس هاى تمرین را درآورده و برتن مى کند و همراه بچه ها به زمین چمن مدرسه مى روند و با هماهنگى مسئولان مدرسه به بچه ها این فرصت را مى دهد که هرکدام به او یک پنالتى بزنند و ...

ایکر کاسیاس ۲ ساعت و نیم در آن مدرسه مى ماند تا تک  تک بچه هاى بیمار آن مدرسه به او پنالتى بزنند و ...؟

نویسنده: Milad - دوشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٠

رضا رویگری گفت: سریال «مختارنامه» با نگاهی عاشقانه سعی در ارایه تصویری زیبا از واقعه کربلا دارد و می‌کوشد غیرمستقیم و در حاشیه بخش‌هایی از واقعه‌ی کربلا را برای مخاطبان ترسیم کند.

‌ این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه «مختارنامه» را باید یکی از آثار موفقی دانست که در قالب سریال به بخش‌هایی از واقعه‌ی عاشورا می‌پردازد، افزود: این سریال در گذر زمان به یکی از آثار ماندگاری تبدیل می‌شود که توانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند.

وی با تاکید بر اینکه حضور حضرت عباس(ع) در کنار نهر علقمه یکی از زیباترین و شورانگیزترین صحنه‌های سریال «مختارنامه» است، خاطرنشان کرد: مخاطبان در قسمت‌های آینده شاهد این صحنه‌های تاثیرگذار خواهند بود و من پیش بینی می‌کنم آن شب تمام مردم ایران به عشق حضرت عباس(ع) با دیدن این صحنه‌ها اشک بریزند.


ادامه مطلب ...
کدهای اضافی کاربر :